کوسن

کاربرد کوسن

کاربرد کوسن

امروزه کوسن‌ ها به جزئی زیبا از خانه‌ های ما تبدیل شده‌ اند. رنگ‌ ها و طرح‌ های متفاوتی که از این بالشت کوچک و رنگی در بازار موجود است، کاربرد کوسن را جهت افزایش زیبایی منازل، اجباری کرده است. به همین سبب است که در هر خانه‌ ای که قدم می‌ گذارید، با یک مدل متفاوت از آن رو به رو خواهید شد. امروز و در این متن قصد داریم با کاربرد کوسن در دیزاین خانه و محل کار آشنایتان کنیم؛ امیدواریم این آشنایی، موجب آشتی شما با کوسن‌ ها شود.

13 مورد از کاربرد کوسن

Array

از کاربرد های کوسن می توان به مراحل زیر نیز اشاره نمود:

 1. ایجاد هارمونی در منزل
 2. افزایش زیبایی دکوراسیون
 3. افزایش جذابیت مبل‌ ها
 4. پر کردن گوشه‌ های بی‌ استفاده در خانه
 5. پوشش دادن کمر
 6. لم دادن
 7. تغییر ظاهر در تخت
 8. اتاق کودک
 9. تلطیف کردن محیط‌ های کاری
 10. ایجاد عمق در فضا
 11. کاهش سادگی در ظاهر مبل
 12. ارضای روحیه تنوع طلبی
 13. ایجاد پویایی در رنگ‌ های خنثی

حال به توضیح هر یک از موارد ذکر شده می پردازیم.

1-ایجاد هارمونی در منزل

همانطور که می دانید کوسن چیست، برخی کوسن‌ ها با داشتن رنگ‌ هایی زیبا و منحصر به فرد برای ایجاد هارمونی در منزل، تأثیرگذار و فوق‌ العاده به نظر می‌ آیند. برای مثال در خانه‌ هایی که رنگ مبلمان‌ ها سفید است، خرید کوسن‌ هایی به رنگ سیاه، سفید و قهوه‌ ای، هارمونی و تطابق رنگی زیبایی را در محیط به وجود خواهد آورد. موضوع جالب توجهی که در مورد این نوع کوسن باید بدانید این است که کوسن‌ هایی با رنگ‌ های تیره، با داشتن تضاد رنگی با رنگ‌ های سفید و روشن، باعث زیباتر شدن خانه شده و این تضاد رنگی باعث افزایش جلوه مبلمان سفید رنگ شما نیز خواهد شد.

یکی دیگر از مسائلی که باعث ایجاد هارمونی می شود، وجود رانر در دکوراسیون خانه شما است! رانر ها با طرح های متنوع و کاربردهای بسیار زیاد می توانند مانند رنگین کمان در خانه شما بدرخشند! پس اهمیت رانر را دست کم نگیرید.

2-افزایش زیبایی دکوراسیون

یکی از ویژگی‌ ها و نکات بارز کوسن‌ ها، رنگی رنگی بودن آن ها است. تنوعی که در رنگ و طرح آن‌ ها به چشم می‌ خورد، در دیگر وسایل تزیینی وجود نداشته و این دقیقاً همان عاملی است که سبب شده، کاربرد کوسن در خانه از شکل اجباری خود خارج شود. امروزه بسیاری از خانم‌ های با سلیقه و زیبایی دوست، برای آنکه زیبایی دکوراسیون و دیزاین خانه را تحت تأثیر قرار دهند، کوسن‌ هایی با رنگ‌ ها و طرح‌ های جذاب تهیه می‌ کنند.

تولید کنندگان و خالقان کوسن‌ ها، آن را در طرح‌ های متفاوت، شکل‌ های گوناگون و رنگ‌ هایی بی‌ نهایت جذاب و زیبا وارد بازار کرده و شرایطی را فراهم کرده‌ اند که هر فردی با هر سلیقه‌ ای بتواند کوسنی زیبا، خاص و جذاب خریداری کند. با توجه به نزدیک شدن به عید، تغییر چیدمان دکوراسیون امری مهم در دیزاین خانه شما است. به همین علت مقاله ای در ارتباط با دکوراسیون منزل برای عید برای شما تهیه شده است که می توانید از آن بهره لازم را ببرید.

3-افزایش جذابیت مبل‌ ها

Array

دیگر کاربرد کوسن، افزایش جذابیت مبلمان‌ ها است. روال کار در تولید مبلمان، تک رنگ بودن آن‌ ها است، به همین جهت شاید مبلمان منزل نتواند آن طور که باید و شاید رنگ زیبایی که دارد را به رخ بیننده بکشد. در اینجا حضور کوسن‌ ها باعث ایجاد روح در مبلمان‌ ها شده و افزایش زیباییشان را موجب می‌ شوند.

خرید کوسن‌ هایی که از نظر رنگی با رنگ مبلمان در تضاد است و یا خرید کوسنی که با رنگ مبل، ست و هماهنگ به نظر می‌ رسد، بهترین و ساده‌ ترین روش برای افزایش جلوه و زیبایی مبلمان‌ های خانه به شمار ‌می‌ روند. از قدرت این اکسسوری برای افزایش زیبایی مبل‌ ها غفلت نکنید. همچنین علاوه بر افزایش جذابیت مبلمان، می توانید کوسن ها را با دکوراسیون اتاق نشیمن خود ست کنید و یک نشیمن زیبا و مدرن را به رخ دیگران بکشید!

4-پر کردن گوشه‌ های بی‌ استفاده در خانه

فراموش نکنید که کاربرد کوسن تنها برای استفاده بر روی مبل نیست؛ برخی کوسن‌ های موجود در بازار، به اندازه‌ ای بزرگ هستند که بتوانند یکی از گوشه‌ های بی‌ استفاده خانه را پر کرده و فضایی دنج و بسیار دوست داشتنی در منزل ایجاد کنند. به کسانی که در محیط خانه‌ شان چنین فضایی دارند و نمی‌ دانند برای پر کردن آن باید چه کنند، توصیه می‌ کنیم با خرید کوسن‌ هایی که از نظر اندازه از سایر کوسن‌ ها بزرگ‌ تر هستند، فضای داخلی منزل را به روشی زیبا و دلنشین تحت تأثیر قرار دهند.

رنگی بودن کوسن‌ ها، روح و شادابی را به خانه‌ های سرد ما اضافه خواهد کرد. البته باید به این نکته هم توجه کرد که رنگی بودن کوسن ها باعث کثیف شدن آن ها می شود و به همین علت در رویاگالری مقاله ای برای آموزش شستشو کوسن در اختیار شما قرار داده ایم که می توانید از آن استفاده کنید.

5-پوشش دادن کمر

یکی دیگر از کاربردهای کوسن، پوشش دادن کمر می باشد. برای برخی افرادی که به کمر درد مبتلا هستند و به هنگام نشستن بر روی مبل، درد زیادی را تحمل می‌ کنند، کوسن‌ ها یاری‌ دهندگان خوبی برای کاهش این درد هستند. کوسن‌ های که به شکل مستطیل ساخته شده‌ اند، برای این گروه بسیار مناسب هستند.

این اجزاء با پر کردن و پوشش دادن قسمت کمر، کمک می‌ کنند تا درد‌هایی که در این قسمت وجود دارد، به مقداری زیادی تخفیف پیدا کند. معمولاً افرادی که هر روز با این درد در حال دست و پنجه نرم کردن هستند، یک کوسن مخصوص به خود خریداری کرده و آن با خود همه جا می‌ برند.

6-لم دادن

لم دادن یکی از کاربرد کوسن می باشد به شما احساس آرامش را تزریق می کند! آیا شما نیز عاشق لم دادن و راحت بودن بر روی مبل هستید؟ در این شرایط بهترین چیزی که می‌ تواند به شما کمک کند احساس راحت‌ تری تجربه کنید، چیست؟ کوسن‌ ها از نظر کسانی که عاشق لم دادن بر رو مبل هستند، بسیار دوست داشتنی و جذاب ظاهر شده‌ اند.

راحتی و نرمی که این بالش‌ های تزیینی کوچک برای ما ایجاد کرده‌ اند، باعث شده‌ اند که هر یک از ما به اندازه خرید یک مبلمان راحت و زیبا برای، در خرید آن‌ ها دقت و وسواس به خرج داده و انواعی را انتخاب کنیم که راحتی وصف ناپذیری را برایمان ایجاد کنند. ست کردن کوسن و مبلمان از مواردی است که روح شما را جلا می بخشد و باعث آرامش ذهنی و زیبایی منحصر به فرد خانه شما می شود. از ست کردن آن ها غافل نشوید!

7-تغییر ظاهر در تخت

برخی تصور می‌ کنند که تنها کاربرد کوسن، در اتاق نشیمن و یا اتاق پذیرایی است. این گروه نمی‌ دانند که از کوسن‌ ها می‌ توان برای ایجاد تغییر در چهره و ظاهر تخت نیز استفاده کنند. افرادی که روتختی و یا روتشکی تختشان سفید رنگ است و یا تخت و تاج آن‌ ها به رنگ‌ های نقره‌ ای، طوسی و یا خاکستری است می‌ توانند از وجود و حضور این اکسسوری رنگی و مدل‌ دار به خوبی بهره ببرند و ظاهر تخت را به راحتی و با زیبا ترین روش ممکن تحت تأثیر قرار دهند.

خرید کوسن‌ های رنگی، امکان استفاده از آن‌ ها را در هر شرایطی می‌ دهد. اگر تصور می‌ کنید که تخت و تاج تخت اتاق خوابتان جلوه زیبایی ندارد، هر چه سریع‌ تر برای خرید کوسن اقدام کنید.

8-اتاق کودک

وقتی می‌ توان از کوسن‌ ها در شرایط مختلف استفاده کرده، چرا نباید آن‌ها را یکی از جذاب‌ ترین اشیاء خانه دانست؟ تا به این جا متوجه شوید که کاربرد‌های کوسن محدود نیست و تا جایی که این شیء هارمونی را در فضا به هم نریزد، استفاده از آن هیچ منعی ندارد. اتاق کودک از دیگر جا‌هایی است که کوسن‌ ها کاربرد‌های زیادی از خود نشان خواهند داد. اطراف تخت کودک، یکی از گوشه‌ های خالی اتاق کودک و مبلمان مخصوص کودک از جمله کاربرد‌های این بالش تزیینی در اتاق کودک است.

9-تلطیف کردن محیط های کاری

Array

کاربرد کوسن‌ ها تنها محدود و منحصر به فضای خانه نیست؛ از این شیء در محیط های کاری و تجاری نیز می‌ توان به نحو احسن استفاده کرد. کوسن‌ ها به دلیل داشتن رنگ‌ های زنده، گرمی و جذابیت را به محیط‌ های سرد و خشک اداری اضافه می‌ کنند. این موضوع برای کسانی که در یک فضای بسته رفت و آمد می‌ کنند، بسیار جالب توجه به نظر می‌ آید.

امروزه، زیبایی دکوراسیون داخلی به یک موضوع مشترک بین تمامی فضا‌های بسته، تبدیل و اهمیت زیادی برای آن قائل شده‌ اند و به همین سبب، سعی می‌ شود از روش‌ های متفاوت برای تأثیر گذاری بر آن استفاده کنند. همچنین استفاده از رانر در محل کار می تواند حال و هوای متفاوتی به اتاق کار شما بدهد! اگر نمی دانید رانر چیست می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

10-ایجاد عمق در فضا

از دیگر کاربرد‌های کوسن می‌ توان به ایجاد عمق در فضا اشاره کرد. کوسن‌ ها یکی از بهترین اجزاء برای بازی با رنگ‌ ها به شمار ‌می‌ روند. ترکیب رنگی که آن‌ ها در یک اتاق به وجود می‌ آورند و عمقی که در فضا به کمک آن‌ ها ایجاد خواهد شد، به اتاق جلوه‌ ای زیبا می‌ بخشد. برخی افراد برای آنکه در فضای اتاق خواب، عمق ایجاد کنند، چند عدد کوسن را بر روی هم قرار داده و فضایی کاملاً متفاوت و چشم نواز ایجاد خواهند کرد. توجه به رنگ محیط و رنگ غالب اتاق خواب می‌ تواند در افزایش اثرگذاری حضور کوسن‌ ها، کمک‌ کننده باشد.

11-کاهش سادگی در ظاهر مبل

مبل‌ هایی که ظاهر ساده‌ ای دارند، به موضوعی خسته‌ کننده در خانه‌ های ما تبدیل شده‌ اند. هر چقدر که رنگ یک مبل زیبا باشد، تا زمانی که کوسن در کنار آن قرار نگیرد، نمی‌ تواند آن طور که باید، زیبایی خود را به رخ بکشد. در این شرایط، استفاده از کوسن‌ ها مشکل سادگی مبل‌ ها را به مقدار زیادی برطرف خواهد کرد. طرح‌ ها و رنگ‌ های متفاوتی که از این شیء در بازار موجود می‌ باشد، به شما کمک خواهد کرد تا سادگی آزار دهنده‌ ای که در برخی مبل‌ ها به چشم می‌ خورد را به راحتی از آن‌ ها دور کنید و یک فضای دلنشین و دوست داشتنی در خانه به وجود‌ آورید.

از دیگر کاربردهای کوسن می توان به ست کردن کوسن و پرده اشاره کرد که به طرز عجیبی بر زیبایی خانه شما می افزاید. کافیست یک بار آن را امتحان کنید.

12-ارضای روحیه تنوع طلبی

معمولاً کسانی که روحیه تنوع طلبی دارند، از جمله طرفداران کوسن‌ ها می‌ باشند. این بالش‌ های کوچک، یکی از متنوع‌ ترین اجزائی هستند که می‌ توان برای تزیین خانه به کار برد. تنوع در شکل، رنگ و طرحی که در آن‌ ها وجود دارد باعث شده، کمتر کسی به استفاده از آن‌ ها در دکوراسیون خانه تمایل پیدا نکند. از تخت، اتاق خواب و گوشه‌ های بی‌ استفاده در پذیرایی خانه گرفته تا اتاق خواب کودک، بهترین فضا را برای قراردهی و کاربری کوسن فراهم کرده‌ اند.

13-ایجاد پویایی در رنگ های خنثی

رنگ‌ های خنثی، پویایی نداشته و با نگاه کردن به آن‌ ها انرژی و عشقی در وجود ما رشد نمی‌ کند. محیطی زیبا و پویا در صورتی به وجود خواهد که رنگ‌ های خنثی در کنار رنگ‌ های پویا و زیبا قرار گیرند. اگر مبلمان منزل و یا محل کارتان خنثی است و می‌ خواهید از اثر‌گذاری رنگ‌ های بی‌ روح در محیط جلوگیری کنید، کوسن‌ ها گزینه‌ های خوبی برای حل این مشکل به شمار ‌می‌ روند.

جمع‌ بندی

کاربرد کوسن، موضوعی بود که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ما سعی کردیم همه کاربرد‌های کوسن را در منزل به شما یادآوری کنیم و نشان دهیم که این اکسسوری، کاربرد‌های زیادی در منازل دارد. برای بهره‌ برداری از کاربرد‌های این شیء باید آن را در رنگ‌ ها و طرح‌ هایی زیبا تهیه کرد و در منزل و یا محیط کار، قرار داد. برای مشاهده زیبا ترین و متفاوت‌ ترین انواع مدل کوسن، به رویا گالری هم، سری بزنید. مجموعه‌ ای کامل از کوسن و رانر در رنگ‌ هایی شاد و زیبا و طرح‌ هایی جذاب و چشم نواز در این فروشگاه گردآوری شده است.


کوسن چه کاربردی در دیزاین خانه دارد؟

امروزه کوسن ها نقش پر رنگی در دیزاین خانه نیز پیدا کرده است، وقتی کوسن در دیزاین خانه شما نیز نقش داشته باشد، شما می توانید کاربرد آن را نیز متوجه شوید در این مقاله به کاربرد کوسن نیر در این مقاله نیز پرداخته است.

چند مورد از کاربرد های کوسن

از کاربرد های کوسن می توان به مراحل زیر نیز اشاره نمود: ایجاد هارمونی در منزل، افزایش زیبایی دکوراسیون، افزایش جذابیت مبل‌ ها، پر کردن گوشه‌ های بی‌ استفاده در خانه، پوشش دادن کمر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *