کوسن

از کجا کوسن بخریم؟ جامع ترین راهنمای خرید کوسن مبل

از کجا کوسن بخریم؟

اگر فکر می کنید که دکوراسیون منزل شما آن طور که دوست دارید، گیرا و جذاب نیست یا اگر دوست دارید تنوعی در چیدمان منزل تان داشته باشید و نمی خواهید برای این کار هزینه زیادی را صرف کنید، حتما خرید کوسن جدید را برای مبلمان امتحان کنید. کوسن یکی از اکسسوری های چیدمان منزل است که در زیبایی بیشتر خانه بسیار تاثیرگذار است. کوسن دارای قیمت مناسبی است و به راحتی می توانید با یک هزینه به نسبت کم، در دکوراسیون داخلی منزل خود تغییر بزرگی را ایجاد کنید و از آن لذت ببرید. مدل کوسن خانه خود را با توجه به اشکال مختلف کوسن می توانید با طرح های جذاب به کار ببرید. اگر به دنبال جواب این سوال هستید که از کجا کوسن بخریم، بهتر است قبل از آن به نکات مهم در راهنمای خرید کوسن دقت کنید.

قبل از خرید کوسن چه نکاتی را باید دقت کنیم؟

قبل از تصمیم نهایی برای انتخاب کوسن جدید، به چند نکته توجه داشته باشید. در انتخاب یک کوسن مناسب باید به مواردی زیر دقت کنید:

 • نوع مبلمان منزل (سلطنتی، ساده، فانتزی و…)
 • رنگ بندی و جنس پارچه مبلمان
 • رنگ غالب به کار رفته در دکوراسیون منزل
 • تعداد کوسن مورد نیاز

پاسخ شما به این سوال ها منجر به انتخاب مناسب تری برای شما می شود. نگران نباشید کوسن ها انواع و طرح ها و رنگ های مختلفی دارند و شما به راحتی می توانید بهترین گزینه را برای چیدمان منزل تان انتخاب کنید.

انواع کوسن ها

همانطور که در مقاله کوسن چیست، به ویژگی ها و ماهیت کلی کوسن پرداخته ایم، درمورد انواع طرح های کوسن هم توضیحات جامعی ارائه شده است که برخی از این ویژگی ها و مدل های جذاب کوسن در ادامه خدمت شما ارائه می شود تا خرید مطمعنی را تجربه کنید. تقسیم بندی کوسن بر اساس جنس و شکل و ابعاد آن انجام می شود. در ادامه به چند نوع کوسن اشاره می شود که کاربرد کوسن و طرفداران بیشتری دارد.

انواع کوسن ها بر اساس جنس

 بر اساس نوع پارچه ای که برای کوسن استفاده می شود کوسن ها به انواع پارچه ای، چرمی و کوسن های بافتنی تقسیم می شود.

کوسن های مخمل

Array

یکی از مدل های شیک و لاکچری کوسن های رویا گالری، کوسن های پاپیونی و طرح کهکشان می باشد. به تصویر بالا دقت کنید که ظرافت و کیفیت بالای پارچه ترک را در این کوسن مشاهده می کنید.

برای خرید ست کوسن طرح کهکشان مخمل سورمه ای بنفش کافیست کلیک کنید تا جذابیت مضاعفی به دکوراسیون منزل خود بیاورید!

انواع کوسن بر اساس ابعاد

 کوسن ها دارای ابعاد متفاوتی هستند: مانند کوسن های مستطیلی، کوسن های دایره ای، کوسن های استوانه ای و کوسن های فانتزی.

کوسن های ماریتا، برندی جذاب از طرح و ابعاد کوسن!

Array

کوسن طرح ماریتا مخمل طوسی نقره ای که یک ست 3 عددی از کوسن می باشد تصویر بالا می باشد که به راحتی آب خوردن می توانید این محصول جذاب را در خانه خود داشته باشید!

برای دریافت قیمت و خرید ست کوسن طرح ماریتا مخمل طوسی نقره ای کلیک کنید.

 کوسن چه رنگی با مبلمان خانه ما ست می شود؟

اگر از روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون بدانید، به راحتی رنگ کوسن مناسب برای مبلمان و دکوراسیون خود را انتخاب خواهید کرد. قبل از جستجو درباره اینکه از کجا کوسن بخریم؟ پیشنهاد می کنیم، کمی اطلاعات تان را در حوزه رنگ شناسی افزایش دهید تا انتخاب دقیق تری را برای کوسن داشته باشید. اگر بدانید کدام رنگ ها در کنار یکدیگر می توانند جلوه بهتری را ایجاد کنند یا کدام رنگ ها مکمل یکدیگر هستند، دچار سردرگمی برای انتخاب رنگ نمی شوید. برای مثال اگر به دنبال کوسن برای مبل کرم هستید و می خواهید دکوراسیون خانه، حس آرامش را به اعضای آن منتقل کند؛ کوسن های آبی رنگ در کنار پرده هایی با توناژ آبی انتخاب درستی خواهد بود.

ست کوسن آبی مناسب مبل های کرم

Array

همانطور که بیان شد کوسن های آبی یکی از طرح های جذاب انتخاب ها برای این مدل مبل های می باشد که توانایی ست مبلمان و کوسن بالایی را دارا هستند و به راحتی قابلیت ست برای شما فراهم است. برای خرید کوسن در تصویر بالا می توانید به راحتی از رویاگالری خرید کنید.

خرید ست کوسن مخمل آبی تیره طرح ماربل (3 عددی)

اگر فضای خانه شما به هر دلیلی انرژی کمتری دارد و دوست دارید کسی که وارد خانه می شود، انرژی و طراوت بیشتری را حس کند، از کوسن های رنگ های گرم مانند قرمز استفاده کنید. در این صورت به راحتی می توانید سطح انرژی افراد را ارتقا دهید. به طور کلی اگر فضای مد نظر شما شلوغ است، کوسن مبل باید طرحی ساده داشته باشد و اگر دارای فضای بسیار خلوتی هستید، از کوسن های مدل دار و رنگی استفاده کنید.

نکته مهم این است که در انتخاب رنگ ها دقت کنید که باعث ایجاد ناهماهنگی در ترکیب رنگی دکوراسیون نشود و با چیدمان منزل شما ست باشد.

محبوب ترین کوسن مبل

محبوب ترین کوسن ها، با توجه به سلیقه های مختلف، متغیر است. ولی به طور کلی کوسن هایی پرطرفدار هستند که به راحتی بتوان آنها را با دیگر اجزای دکوراسیون ست کرد. رنگ های خنثی می توانند گزینه های خوبی برای انواع مبلمان باشند. اگر بدانید محبوب ترین کوسن های کدام اند، احتمالا آسان تر می توانید بفهمید که از کجا کوسن بخریم. کوسن های مربعی شکل مانند طرح های ماربل مغزی دوزی و کوسن های مستطیلی مخمل با رنگ طوسی نسکافه ای جلوه زیبایی را در چیدمان منزل تان ایجاد می کند. کوسن طرح ماربل مخمل کرم طلایی، کوسن طرح کهکشان و کوسن مخمل طوسی نسکافه ای یا مخمل طوسی نقره ای رویا گالری برای شما بسیار پرطرفدار هستند.

کوسن های پاپیونی طرح ماربل، سری در سر ها در آوردن!

Array

یکی از خفن ترین ایده های جذاب ست کردن کوسن و پرده، کوسن های پاپیونی می باشند. ترکیب ست کوسن پاپیونی و مربعی می تواند نشانه هایی از ظهور یک شیوه مدرن سبک دکوراسیون داخلی را به خانه شما بیاورد!

برای خرید ست کوسن طرح ماربل مخمل کرم طلایی (3 عددی) کلیک کنید.

چیدمان مناسب کوسن

نه تنها طرح و رنگ و نوع کوسن ها در زیبایی خانه بسیار مهم است، بلکه چیدمان کوسن نیز می تواند تاثیر زیادی بر جذابیت آن باشد. از این رو به چیدمان کوسن ها در خانه نیز دقت کنید. چینش منظم و یک شکل کوسن ها، خانه را به محیط های اداری تبدیل می کند و صمیمیت کمتری را برای افراد تداعی می کند. در مبلمان منزل بهتر است کوسن ها همه یک شکل یا یک اندازه نباشند. برای مثال می توانید در کنار کوسن مربعی شکل از کوسن های مستطیلی هم استفاده کنید. یا اگر می خواهید از کوسن های دایره ای استفاده کنید، نوع بیضی یا استوانه ای آن را فراموش نکنید. همچنین اگر دوست ندارید محیط خانه تان به فضایی اداری تبدیل شود، آنها را بسیار مرتب نچینید.

راهنمای خرید کوسن (بهترین کوسن برای چیدمان خانه)

همان طور که در قسمت های قبل بیان شد، برای پاسخ به سوال کوسن مبل از کجا بخرم، باید به ترکیب رنگی مبلمان و همچنین به هارمونی بین جنس پارچه مبلمان و کوسن توجه کنید. اینکه کدام مدل کوسن برای مبلمان شما جذاب است، به سلیقه شما بستگی دارد، با این حال بعضی از اصول اولیه در خصوص ست کردن کوسن و مبلمان را در ادامه بیان خواهیم کرد.

 1. اگر به طرح ها و سبک های سنتی علاقه بیشتری دارید و آرامش حاصل از این سبک را به طرح های مدرن و فانتزی برای چیدمان منزل تان ترجیح می دهید، در خرید کوسن از طرح های گلیمی، پارچه های کار شده مانند ترمه دوزی و گلدوزی شده استفاده کنید. کوسن های ابریشمی هم می تواند یکی از گزینه های مناسب باشد.
 2. پارچه های مخمل و کتان با سبک های مدرن و فانتزی بیشتر ست می شوند و می توانند هارمونی زیباتری را برای منزل تان به ارمغان بیاورند. کوسن های ساده با پارچه های مخمل تک رنگ جذابیت بسیار زیادی را دارند.
 3. کوسن های طرح دار مخمل یا کتان برای تزئین مبل های ساده استفاده می شود. اگر از کوسن های طرح دار خوشتان می آید، گزینه مناسبی برای مبل های ساده خواهند بود.
 4. در انتخاب کوسن رنگی رنگی باید به این نکته توجه کنید که ترکیب رنگ های مدنظر با یکدیگر نسبت مناسبی داشته باشد. برای آگاهی از این موضوع باید در خصوص مکمل رنگ ها بدانید. استفاده از حداقل یک رنگ مشترک در ست کوسن، می تواند هارمونی بیشتری را ایجاد کند.
 5. کوسن های مربعی به خوبی با مبل های راحتی و سلطنتی و البته با سرویس خواب ست می شوند. در کنار کوسن های مربعی، می توانید از کوسن های مستطیلی هم استفاده کنید و تنوع زیبایی را در چیدمان اتاق پذیرایی خود ایجاد کنید.
 6. کوسن های دایره ای ساده برای مبل های سلطنتی بیشتر استفاده می شود. اما با تنوع این نوع کوسن ها در طرح و رنگ های مختلف در کنار مبل های راحتی هم جذابیت خوبی دارند.
 7. در انتخاب کوسن های استوانه ای دقت بیشتری داشته باشید و مطمئن شوید این نوع کوسن ها برای مبلمان شما مناسب است یا خیر. به دسته های مبل دقت کنید اگر هر دو شبیه هم باشند، ممکن جذابیت دلخواه را برای تان ایجاد نکنند.

کوسن مبل از کجا بخرم؟

Array

یکی از سوال های رایج خیلی از خانم ها این است که از کجا کوسن مبل بخرم؟ اگر از جمله افرادی هستید که در خرید کوسن ترجیح می دهید فروشگاهی را انتخاب کنید که تنوع کافی برای انواع کوسن ها را داشته باشد، و همچنین دارای قیمت مناسبی نیز باشد تا بتوانید به راحتی قیمت آنها را با یکدیگر مقایسه کنید، بهتر است فروشگاه های آنلاین را انتخاب کنید.

خرید آنلاین علاوه بر برطرف کردن همه نیازهای شما برای یک خرید خوب، باعث استفاده بهینه شما از زمان تان نیز می شود. در فروشگاه رویا گالری با خریدآنلاین در هر ساعت که فرصت داشته باشید تنها با چند کلیک ساده می توانید به دنیای متنوع کوسن ها وارد شوید.

جدای از فروشگاه های آنلاین شما می توانید برای خرید کوسن مورد نظر خود به مغازه یا فروشگاه های مستقر در بازارهای فروش مبلمان مراجعه کنید. سفارش دوخت کوسن مدنظرتان نیز از دیگر گزینه هاست که می توانید در صورت داشتن زمان کافی و خیاط مناسب و ماهر از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری

شاید در نگاه اول، خرید کوسن کار بسیار ساده و پیش پا افتاده ای به نظر برسد، ولی با توجه به اینکه کوسن در زیبایی دکوراسیون منزل شما نقش مهمی دارد، باید به جزئیاتی برای خرید آن توجه کنید. نوع مبلمان و رنگ های به کار رفته در دکوراسیون منزل، مواردی هستند که باید در خرید کوسن به آن دقت کنید. اینکه از کجا کوسن بخریم نیز سوال رایجی است که بسیاری از افراد می پرسند که در پاسخ به آن باید خرید از فروشگاه های آنلاین را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای خرید کوسن بیان کرد.

سوالات متداول

کوسن مبل از کجا بخرم؟

یکی از رایج ترین سوالات خانم ها درمورد این موضوع که کوسن مبل از کجا بخرم، می باشد که یک فروشگاه فروش کوسن باید در کنار داشتن کیفیت بالا، از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد که رویاگالری یکی از این فروشگاه های آنلاین می باشد که در این مقاله با راهنمایی های منحصر به فرد برای خرید کوسن آشنا شدید.

قبل از خرید کوسن باید چه نکاتی توجه کنیم؟

نوع مبلمان منزل (سلطنتی، ساده، فانتزی و…) – رنگ بندی و جنس پارچه مبلمان – رنگ غالب به کار رفته در دکوراسیون منزل و … از مهم ترین نکاتی هستند که در قبل از خرید باید به آن ها توجه کنید. در این مقاله تلاش کردیم تا کامل ترین راهنمایی خرید کوسن را خدمت شما ارائه دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه در “از کجا کوسن بخریم؟ جامع ترین راهنمای خرید کوسن مبل

 1. cushion گفت:

  سلام و عرض ادب … میخواستم بدونم کوسن مدل پارچه ای برای مبل چرم می تونم استفاده کنم … یا از نظر دکوراسیون ایراد دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *