کوسن

3 کوسن نشیمن مدرن + کوسن زمینی فانتزی

کوسن نشیمن

شما هم به دنبال تهیه کوسن شیمن برای منزل خود هستید، اما نمی دانید که چگونه می توانید یک کوسن خوب را برای خود انتخاب کنید؟ یکی از مناطقی که طبق کارشناسان دکوراسیون داخلی به عنوان مرکز و قلب منزل نیز شناخته می شود، نشیمن خانه است. همه ما روزانه علاوه بر اتاق شخصی، ساعت بسیار زیادی را در نشیمن خانه می گذرانیم؛ بنابراین این فضا می تواند با توجه به ظاهرش تأثیر بسزایی در روحیه و انرژی ما داشته باشد.

یکی از اولین قسمت هایی از نشیمن که در اولین نگاه به چشم ما می خورد، مبل های قرار گرفته در این قسمت است روی آن انواع بالشتک و مدل کوسن قرار دارد و این اکسسوری ها، علاوه بر این که می تواند زیبایی چندانی به محیط زندگی ما ببخشد، می تواند باعث فراهم کردن راحتی بیشتر ما نیز بشود. اگر شما هم می خواهید بیشتر با کوسن نشیمن، انواع و چگونگی انتخاب آن آشنا شوید، به خواندن ادامه دهید.

پیش از خرید کوسن نشیمن، به این نکات توجه کنید

برای این که بتوانید برای منزل خود کوسن نشیمن خوبی را تهیه کنید نیاز است تا چندین پارامتر را در نظر بگیرید و آن ها را برای انتخاب کوسن رعایت کنید؛ این پارامترها را در ادامه مقاله خواهید دید.

تنوع و دوام کوسن زمینی

Array

می دانید که کوسن ها معمولاً از پارچه تولید می شوند و برای انتخاب انواع نشیمن مناسب آن، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، می تواند این موضوع باشد که جنس پارچه ی آن با کیفیت و قابل شستشو باشد تا در صورت نیاز بدون این که از عمر آن کم شود بتوان به راحتی شستشو کوسن را انجام دهید و بیشترین استفاده را بکنید.

رنگ و بافت کوسن زمینی

زمانی که قصد خرید و تهیه کوسن نشیمن را دارید، بهتر است تا هنگام انتخاب رنگ، به الگو و بافت آن دقت ویژه ای داشته باشید.

همان طور که می دانید کوسن چیست، کوسن ها و بالشتک ها خیلی در دید انسان نیستند اما این بدین معنا نیست که انتخاب کوسن زیبا و با کیفیت نمی تواند در نما و زیبایی خانه تأثیری داشته باشد. بسیاری از زمان ها شما با تغییر ست کوسن می توانید تغیرات بسیار اساسی ردر دکوراسیون اتاق نشیمن و خانه به وجود آورید.

برای این که بتوانید یک کوسن نشیمن خوب برای خود تهیه کنید، انتخاب رنگ آن، اهمیت زیادی دارد. برای این که بتوانید به رنگ مناسب در انتخاب کوسن برسید، پیشنهاد می کنیم به دنبال ترکیب رنگی از رنگ پارچه مبل نشیمن و همچنین دیوار باشید و چنین رنگی را برای کوسن خود انتخاب کنید.

اشکال عملکردی

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، وجود بالشتک یا کوسن می تواند نقش بسیار مهمی در راحتی افراد داخل نشیمن داشته باشد؛ به همین جهت به هنگام انتخاب کوسن برای نشیمن خود، شکل هایی را انتخاب کنید که اگر مهمان به خانه تان آمد، به راحتی طرز استفاده از کوسن را بلد باشد و از راحتی آن بهره ببرد.

البته شما در انتخاب شکل و فرم کوسن های خود کاملاً مختار هستید و می توانید کوسن هایی راحت با فوم زیاد خریداری کنید و همچنین می توانید کوسن هایی بسیار بزرگ و گرد که به آن ها پاف گفته می شود برای نشیمن خود انتخاب کنید.

انتخاب جای مناسب برای کوسن نشیمن

Array

بعد از این که از مراحل انتخاب جنس، شکل و رنگ کوسن، عبور کردیم، سؤالی دیگر ذهن ما را ممکن است به خود مشغول کند که آن چیزی نیست جز این موضوع که کوسن ها را در کجا قرار دهیم؟ یکی از مواردی که سبب می شود از کوسن ها استفاده بسیار بهینه و مناسبی داشته باشیم این است که قرار نیست کوسن ها همیشه به فضای نشیمن تعلق داشته باشند؛ بلکه می توانیم با توجه به کاربرد کوسن نشیمن، در فضاهای دیگری از جمله فضای مطالعه، اتاق کودک و … قرار دهیم.

مقیاس فضا

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام انتخاب کوسن نشیمن به آن توجه ویژه ای کنید، مقیاس فضا است. مقیاس فضا می تواند برای ما مشخص کند که آیا نیاز است کوسن نشیمن بزرگ تهیه کنیم یا کوسن کوچک. همان طور که می دانید، کوسن های بزرگ می توانند سبب افزایش مقیاس فضای خانه شوند.

انواع شکل کوسن زمینی

Array

همان طور که در منزل افراد مختلف، مبلمان های مختلف و متنوعی قابل مشاهده است، پس می توان انتظار داشت که کوسن نشیمن هم به همین ترتیب، دارای تنوع بسیار زیادی باشد و این تنوع در شکل ها و رنگ های مختلف می تواند جلوه بسیار زیبایی به محیطی که قرار است در آن استفاده شود، بدهد. در این مسیر انواع روش های چیدمان کوسن می تواند به شما کمک بسیاری کند.

اگر قصد دارید تا تغییر دکوراسیونی به شدت ارزان برای خانه خود داشته باشید، به تعویض کوسن نشیمن خود با جدیت فکر کنید؛ چرا که با تعویض این کوسن ها می توانید نمای خانه را به کل تغییر دهید. همان طور که گفته شد، کوسن ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و در شکل های مختلف قابل مشاهده نیز هستند که در ادامه با برخی از آن ها آشنا خواهید شد.

کوسن نشیمن با لبه تیز

Array

یکی از ساده ترین و در عین جال مدرن ترین شکل هایی که یک کوسن می تواند به خود داشته باشد، کوسن نشیمن با گوشه های تیز است. این نوع از کوسن ها به طور معمول از پارچه ای مخملی و ساده دوخته شده اند که برای مبل های کلاسیک و مدرن می تواند بهترین انتخاب باشد.

کوسن های سوسیسی

Array

یکی دیگر از انواع کوسن نشیمن که طرف دار بسیار زیادی هم دارد و احتمالاً در خانه های اقوام و آشنایان خود دیده باشید، کوسن های نشیمن سوسیسی است. این نوع از کوسن ها همانند سوسیس به شکل استوانه ای هستند و معمولاً در دو سمت مبل قرار می گیرند. یکی از انواع مبل هایی که می تواند برای این نوع از کوسن ها بسیار مناسب باشد، مبل های سلطنتی است.

کوسن های فانتزی

Array

یکی از مدرن ترین و البته محبوب ترین کوسن های نشیمن این روزهای بازار، انواع فانتزی هستند. کوسن های فانتزی یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط های ساده و آنهایی هست که می خواهند تغییر و تحولی اساسی در محیط به وجود بیاورند. کوسن های فانتزی یکی از انواع کوسن هایی هستند که می توانند با رانر خانه شما ست شوند و یک نتیجه جادویی را دریافت کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم تا به شما انواع کوسن نشیمن (کوسن زمینی)، شکل های مختلف آن و معیارهایی برای انتخاب و خرید کوسن نشیمن مناسب پرداختیم و آن ها را برای شما مورد بررسی قرار دادیم. کوسن نشیمن می تواند در ایجاد ظاهری جذاب در دکوراسیون داخلی منزل شما نقشی مهم را ایفا کند و جذابیت منزل شما را چندین برابر کند. اهمیت آن را در راحتی و جذابیت محیط خانه تان دست کم نگیرید! اگر سوال و یا تجربه ای در خرید انواع کوسن نشیمن دارید، با ما و دیگر خوانندگان این مطلب در سایت رویاگالری به اشتراک بگذارید.

کوسن های زمینی یا نشیمن در چه شکل هایی طراحی شده اند؟

کوسن های زمینی در قالب کوسن نشیمن لبه تیز، کوسن سوسیسی و کوسن فانتزی قرار دارند که از مهم ترین انواع مدل کوسن نشیمن، موارد نام برده می باشند.

چگونه جای مناسب کوسن را پیدا کنیم؟

یکی از مواردی که سبب می شود از کوسن ها استفاده بسیار بهینه و مناسبی داشته باشیم این است که قرار نیست کوسن ها همیشه به فضای نشیمن تعلق داشته باشند؛ بلکه می توانیم با توجه به کاربرد کوسن نشیمن، در فضاهای دیگری از جمله فضای مطالعه، اتاق کودک و ... قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *