دکوراسیون

پاف چیست و چه نقشی در دکوراسیون داخلی دارد؟

پاف چیست

بسیاری از ما انواع پاف و زیرپایی را به جای یکدیگر استفاده می کنیم، اما باید به این نکته توجه کنید که هر کوسن و مبل، ساختار و طراحی منحصربه فردی را دارند و نمی توانند به جای یکدیگر استفاده شوند. دلیل این نوع استفاده، کاربردهای متفاوت انواع این محصول برای نشیمن، زیرپایی و میز قهوه است. در نتیجه شما می توانید برای زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی خود علاوه بر پاف از رانر هم استفاده کنید. اگر می خواهید درباره این که پاف چیست و چه نقشی در دکوراسیون داخلی دارد، اطلاعاتی را کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

نقش پاف در دکوراسیون داخلی

Array

پاف چیست به عنوان یک سؤال مهم برای برخی از افراد است، در واقع این محصول یک بالشتک بزرگ است که روی زمین و در کنار مبل ها قرار می گیرد و یک وسیله همه کاره می باشد که می تواند برای تزیین دکوراسیون داخلی منزل شما برای هر اتاقی از کوسن نشیمن و پذیرایی تا اتاق خواب مناسب است. در گذشته به این نشیمن نرم عثمانی می گفتند.

شاید اولین تصوری که از نشیمن مراکشی در ذهن شما ایجاد شود شامل نقش ستاره ها، رنگ ها و چرم است پاف های مراکشی حس زیبایی را برای دکوراسیون شما ایجاد می کند. امروزه از این محصول در طراحی مدرن به صورت مبلمانی زیبا برای طراحی ظریف و تکمیل کردن دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

گاهی ست کردن کوسن و مبلمان شما ظرفیت کافی را ندارد و اگر شما بیش از ظرفیت مبل مهمان داشته  باشید، می توانید از انواع آن به عنوان یک نشیمن اضافی استفاده کنید. در نتیجه وجود چند عدد پاف که با مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما هماهنگ است نه تنها فضای بیشتری برای نشستن به شما می دهد بلکه فضای داخلی خانه را زیباتر می کند.

اتومان چیست و چه تفاوتی با پاف دارد؟

Array

اتومان یک نوع مبل است که دارای ارتفاع کم و بدون دسته است و دارای جنسی سخت با روکشی ضخیم می باشد. در زمان امپراتوری عثمانی، اتومان از یک تشک و تعدادی مدل کوسن تشکیل شده بود که به دیوار می چسبید، اما باگذشت زمان اتومان ها کوچک تر شدند و از آن ها به عنوان صندلی اضافی در کنار مبل های اصلی استفاده می شد.

اتومان برای اولین بار در قرن هجدهم در ترکیه تولید شد و به همین دلیل نیز به آن اتومان گفته می شود که به معنی عثمانی است.

این محصول معمولاً با اتومان مقایسه می شوند زیرا کاربردی مشابه به یکدیگر دارند. با وجود این که کاربردی مشابه یکدیگر دارند، اما پاف و اتومان جز اقلام مختلفی از مبلمان هستند که برای هدف های مختلفی، طراحی شده است. یکی از مهم ترین تفاوت های آن ها این است که پاف پایه ندارد اما تمامی اتومان ها دارای پایه های چوبی یا فلزی هستند و می توانند به عنوان انواع مدل رومیزی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

معرفی 7 مدل پاف

Array

با توجه به مطالبی که در مورد پاف چیست و کاربرد فراوان آن توضیح دادیم، جای تعجب نیست که این محصول در اشکال، روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون، سبک ها و اندازه های مختلف تولید شوند. امروزه تمامی فروشگاه هایی که در حوزه طراحی و تولید مبلمان منزل فعالیت می کنند، در کنار مبلمان، انواع پاف، اتومان و زیرپایی را نیز عرضه می کنند. در نتیجه در زمان خرید مبلمان یا بعد از آن می توانید این محصول را برای زیباتر کردن منزل خود خریداری کنید.

صندوقی: پاف صندوقی در واقع توخالی است و می تواند به عنوان میز استفاده شود.

تزیینی: پاف های تزیینی کاربرد خاصی ندارند و هدف اصلی، استفاده از آن ها به عنوان بخشی از طراحی داخلی خواهد بود.

بالشتی: نوع بالشتی ارتفاع کمی دارند و برای دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده خواهند شد.

مخملی: پاف مخملی در رنگ های مختلفی تولید می شود و به دلیل طرح ساده انتخاب مناسبی برای قرارگرفتن در کنار مبل های استیل، چرمی، مدرن و مینیمال و سنتی هستند.

بافتنی: پاف های بافتی طرف داران بسیاری دارد و در رنگ های متنوعی تولید می شوند. این نوع ها با سبک های دکوراسیون داخلی سنتی همخوانی بیشتری دارند.

چرمی: نوع چرمی بهترین انتخاب برای مبلمان استیل، چرم و چستر است.

گلدوزی: نوع گل دوزی دارای طرح های زیبایی است و انتخاب خوبی برای خانه هایی با طراحی داخلی مدرن خواهد بود.

انواع پاف چه کاربردهایی دارد؟

Array

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که پاف چیست و انواع مختلفی دارد که شما متناسب با دکوراسیون خود آن ها را انتخاب و خریداری می کنید. همان طور که اشاره کردیم در مواقعی که مهمان دارید شاید تعداد نشیمن های مبلمان منزل شما برای پذیرایی به اندازه کافی نباشد. در این شرایط این محصول بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

انواع پاف می تواند به عنوان صندلی میزبان مورد استفاده قرار گیرد و مشکل کمبود جا را برای شما رفع کند. شما می توانید در اتاق خواب و کنار مبل یا تخت، اتاق پذیرایی و در کنار مبلمان و در دفتر کار استفاده کنید. اگر روکش آن سخت و ابعاد آن بزرگ باشد می تواند جایگزین میز در جلوی مبلمان شما نیز باشد.

انواع این محصول کاربردهای بسیاری دارد از مدل نرم که دارای ارتفاع متوسط هستند، می توانید برای نشیمن استفاده کنید. اما مدل هایی که دارای ارتفاع کمی هستند انتخاب مناسبی برای زیرپایی می باشند.

در نتیجه این محصول کاربردی با توجه به شیوه طراحی و تولید می تواند به جای اتومان و زیرپایی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از چه جنس پارچه ای پاف بخریم؟

Array

این محصول در جنس های مختلف پارچه ای، مخمل، بخشی از قالی یا گلیم، چرم طبیعی و مصنوعی ساخته می شوند. در نتیجه می توانید آن ها را با توجه به مبلمان اصلی خانه و رنگ  دیوارها انتخاب کنید. به  عنوان مثال اگر قوانین دکوراسیون داخلی منزل شما به صورت سنتی است از نوعی استفاده کنید که دارای نقش و نگارهای اسلیمی هستند. اگر دکوراسیون منزل شما مینیمال، مدرن و یا اسپرت می باشد می توانید از بافت یا تک رنگ مخمل استفاده کنید. همچنین اگر مبلمان منزل شما چرمی یا چستر است، بهترین انتخاب خرید این محصول از جنس چرم مصنوعی یا پارچه ضخیم می باشد.

محصولاتی که با پارچه های ضخیم و طرح دار ساخته می شوند، بهترین انتخاب برای قرارگرفتن در کنار کوسن مبل راحتی هستند و می توانید در کنار مبلمان راحتی از انواع بافت و مخمل نیز استفاده کنید. اگر مبلمان شما استیل و مدرن می باشد از جنس چرم مصنوعی یا طبیعی بهترین انتخاب خواهند بود. شما می توانید آن ها را بر اساس رنگ روکش مبل ها و میزان ساده بودن یا سلطنتی بودن آن ها ست کنید. برای مبل های ساده استفاده از رنگ های متضاد یا با طرح های مختلف در بافت پارچه، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

چه رنگ و طرحی پاف بخریم؟

با توجه به این که شما با مفهموم کلی اینکه پاف چیست و چه کاربردی دارد آشنا شدید، شما می توانید مطابق باسلیقه خود رنگ و طرح آن را انتخاب کنید. رنگ و طرحی که انتخاب می کنید، بیشتر به طراحی دکوراسیون منزل، رنگ مبل ها و رنگ دیوارها بستگی دارد. اگر مبلمان شما ساده و به صورت تک رنگ است، بهترین انتخاب پاف هایی می باشد که دارای رنگی متضاد با مبلمان و دارای طرح هایی مختلف باشند. اما اگر مبلمان شما طرح دار است، بهترین انتخاب ساده و تک رنگ خواهد بود.

نوع استفاده از پاف در دکوراسیون منزل

Array

با توجه به کاربرد زیادی که این محصول دارد می توانید در بخش های مختلف منزل از آن استفاده کنید یا حتی بخشی از منزل را به چیدمان این وسیله برای دورهمی ها قرار دهید.

پاف می تواند به عنوان نشیمن، زیرپایی و میز مورد استفاده قرار گیرد.

پاف چیست و این وسیله می تواند نشمین خوبی برای اتاق خواب نیز باشد و ممکن است به عنوان یک المان همیشگی بخشی از چیدمان منزل شما باشد یا نسبت به شرایط متغیر جابجا و در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. دکوراسیون منزل شامل اجزای متفاوتی است که هر یک حتی اگر کوچک نیز باشد، نقش به  سزایی در دکوراسیون شما دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی این که پاف چیست و تفاوت آن با اتومان پرداختیم و از انواع آن ها می توانید به عنوان نشیمن، زیرپایی و میز نیز استفاده شود و با توجه به کاربردی بودن این وسیله برای هر خانه ای مناسب خواهد بود. همچنین شما می توانید برای زیبایی بیشتر دکوراسیون خود به فروشگاه رویا گالری مراجعه کنید و به خرید انواع رانر و رومیزی متناسب با فضای منزل خود بپردازید.

پاف چیست؟

این وسیله می تواند نشمین خوبی برای اتاق خواب نیز باشد و ممکن است به عنوان یک المان همیشگی بخشی از چیدمان منزل شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد مقاله شوید.

انواع پاف کدامند؟

صندوقی - تزیینی - بالشتی - مخملی و...

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *